Dwie wygrane Młodzików na start rozgrywek

Utworzono: 7.10.2019

 

W sobotę 5 października w Częstochowie drużyna Aluron Virtu CMC w kategorii młodzik rozegrała pierwsze w tym sezonie mecze mistrzostw Śląska. Podopieczni trenerów Jacka Sitarka i Macieja Borzęckiego odnieśli dwa pewne zwycięstwa nad drużynami Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa I oraz II.

W pierwszym spotkaniu młodzi Jurajscy Rycerze zmierzyli się z drugą drużyną Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa. W pierwszej partii nasi Młodzicy grali bardzo pewnie w zagrywce, nie popełniali błędów w ataku i skutecznie bronili, co przełożyło się na zwycięstwo 25:13. W drugim secie w grę drużyny Aluron Virtu CMC wkradło się rozluźnienie. Pojawiły się błędy w polu serwisowym oraz zepsute ataki, jednak mimo to zawiercianie zdołali wygrać seta z bezpieczną przewagą 25:21.

Drugim przeciwnikiem naszej najmłodszej drużyny był zespół Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa I. Pierwszy set rozpoczął się od kilku nieudanych przyjęć naszej drużyny. Młodzi Rycerze nie kończyli ataków i nie potrafili ustawić skutecznego bloku. W połowie seta ekipa trenerów Jacka Sitarka i Macieja Borzęckiego zdołała jednak znaleźć swój rytm gry i zdecydowanie poprawiła przyjęcie, a to umożliwiło rozgrywającemu naszej drużyny grę przez środek. Po zaciętej walce z obu stron siatkarze Aluron Virtu CMC zdołali wygrać pierwszą partię 25:23. Drugi set był pokazem umiejętności naszej drużyny. Jurajscy Rycerze grali skutecznie w zagrywce, praktycznie nie popełniali błędów w ataku, dobrze funkcjonował blok, co przełożyło się na pewną wygraną 25:14. Tym samym nasi najmłodsi siatkarze wygrali dwa pierwsze spotkania bez straty seta.

Teraz przed naszymi Młodzikami drugi etap rozgrywek mistrzostw Śląska. Młodzi Jurajscy Rycerze trafili do grupy złożonej z dziewięciu drużyn, które w pierwszym etapie osiągnęły najlepszy wynik: UKS Jedynka Jaworzno, ANBUD MKS Będzin, Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, BBTS Włókniarz Bielsko-Biała, Hemarpol Norwid Częstochowa, Hemarpol Norwid Częstochowa II, MOSM Tychy oraz SK Górnik Radlin. Mecze zostaną rozegrane systemem „każdy z każdym” podczas turniejów, w których wystąpią po trzy drużyny. Do końcowej tabeli wliczone zostaną wyniki wszystkich ośmiu spotkań. Terminarz turniejów będzie znany już wkrótce.

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa II – Aluron Virtu CMC Zawiercie 0:2 (13:25, 21:25)

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa I 2:0 (25:23, 25:14)

Młodzicy zagrali w składzie:

1. Kamil Urbańczyk

2. Wiktor Wnuk

3. Dawid Duda

8. Szymon Bednarczyk

9. Miłosz Kotela (libero)

10. Mateusz Wilczyński

11. Szymon Kocjan

13. Dominik Żurek

15. Wojciech Banaś (kapitan)

19. Hubert Przybylik

20. Kacper Bucki (libero)

Trenerzy Jacek Sitarek i Maciej Borzęcki

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!