Juniorzy z czwartym zwycięstwem z rzędu

Utworzono: 14.11.2019

 

W środę 13 listopada Juniorzy Aluron Virtu CMC Zawiercie wygrali czwarty kolejny mecz w mistrzostwach Śląska. We własnej hali pewnie pokonali SV MOSiR Zabrze 3:0 (25:3, 25:9, 25:13).

Siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie od początku narzucili swój rytm gry. Pewna i mocna zagrywka młodych Jurajskich Rycerzy sprawiała ogromne problemy drużynie z Zabrza. Goście nie byli w stanie wyprowadzić własnej akcji, co, w połączeniu ze skuteczną grą w kontrze naszego zespołu, dało wysokie zwycięstwo w pierwszej partii 25:3.

Podopieczni trenerów Tomasza Jurczyka i Piotra Głąbka od samego początku kontrolowali również przebieg drugiego seta. Od pierwszych piłek na boisku w miejsce Jana Kubańskiego pojawił się drugi libero drużyny – Eryk Dziechciarek. Mimo kilku zepsutych zagrywek i błędów w ataku w początkowej fazie siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie odnieśli pewne zwycięstwo 25:9.

W trzecim secie trenerzy młodych Jurajskich Rycerzy desygnowali do gry mniej doświadczonych zawodników, którzy w poprzednich spotkaniach nie mieli okazji zaprezentować się na boisku. W miejsce środkowych bloku Kuby Nowakowskiego i Konrada Błaszczuka pojawili się Dominik Wędraszek i Patryk Sobczyk. Na przyjęciu kapitana drużyny Klaudiusza Głowackiego zmienił Wojciech Kapłon, a w samej końcówce seta w miejsce Igora Słowika pojawił się Igor Musialski. Mimo braku odpowiedniego zgrania w tym składzie młodzi Jurajscy Rycerze nie zostawili przeciwnikowi żadnych złudzeń i wygrali 25:13.

Siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie są liderem tabeli swojej grupy i mają już pewny awans do ćwierćfinałów. Nasi Juniorzy są obecnie jedyną drużyną w mistrzostwach Śląska, która nie tylko nie poniosła porażki, ale też zdobyła komplet punktów, tracąc tylko jednego seta w meczu przeciwko ekipie GKS GieKSa Katowice.

Teraz przed młodymi Jurajskimi Rycerzami tydzień przerwy. Do gry wrócą w środę 27 listopada o 18:30 i na własnym boisku (hala sportowa I LO im. Stefana Żeromskiego przy ulicy Wojska Polskiego 55 w Zawierciu) zmierzą się z UKS Jedynką Jaworzno.

Skład drużyny Aluron Virtu CMC Zawiercie na mecz z SV MOSiR Zabrze

1. Jan Kubański (libero)

2. Eryk Dziechciarek (libero)

4. Patryk Sobczyk

5. Wojciech Kapłon

6. Igor Musialski

7. Bartosz Głąbek

10. Igor Słowik

11. Kuba Nowakowski

12. Klaudiusz Głowacki (kapitan)

15. Dominik Wędraszek

17. Konrad Błaszczuk

19. Jakub Gemborys

Trenerzy: Tomasz Jurczyk, Piotr Głąbek

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!