Juniorzy z wygraną na start sezonu

Utworzono: 17.10.2019

 

W środę 16 października drużyna Juniorów Aluron Virtu CMC Zawiercie rozegrała pierwsze w tym sezonie spotkanie mistrzostw Śląska juniorów. Na inauguracje rozgrywek podopieczni trenerów Tomasza Jurczyka i Piotra Głąbka pokonali SV MOSiR Zabrze 3:0 (25:14, 25:17, 25:20).

W pierwszej partii młodzi Jurajscy Rycerze pokazali się znakomicie. W polu serwisowym seriami zdobywali punkty środkowy bloku Dominik Wędraszek, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu, oraz Klaudiusz Głowacki, który w tym sezonie będzie pełnił rolę kapitana drużyny. Siatkarze z Zawiercia grali pewnie w przyjęciu i skutecznie w ataku, co przełożyło się na wysoką wygraną w pierwszym secie. Od początku spotkania grę drużyny prowadził debiutujący w Aluron Virtu CMC Zawiercie, wypożyczony z Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa rozgrywający Jakub Gemborys.

W drugim i trzecim secie w grze naszej drużyny widoczne było rozluźnienie. Pojawiły się błędy w przyjęciu oraz w obronie. Mimo tego, dzięki skutecznej zagrywce oraz pewnemu atakowi, młodym Jurajskim Rycerzom udało się z bezpieczną przewagą wygrać oba sety do 17 i do 20 i tym samym całe spotkanie 3:0.  Warto odnotować, że w ostatniej partii na zagrywce pojawił się kolejny debiutant w naszej drużynie – środkowy bloku Patryk Sobczyk.

Dla Klaudiusza Głowackiego, przyjmującego Aluron Virtu CMC, był to pierwszy mecz z Juniorami po miesiącu treningów z pierwszą drużyną Jurajskich Rycerzy.

Za tobą czas spędzony z plusligowym zespołem. Co dały ci treningi z seniorami? Wpływa to na twoją postawę w meczach juniorów?

– Na pewno czas spędzony z seniorami wiele mnie nauczył i pozwolił wyeliminować błędy, jakie popełniałem wcześniej. Nabrałem dużo pewności w mojej grze, szczególnie w ataku i zagrywce, czego wcześniej mi brakowało. Bardzo dużo też pracowałem nad przyjęciem. Myślę, że w tym aspekcie też zrobiłem duży postęp. Ten mecz zaliczę na pewno do udanych, grało mi się dość pewnie i spokojnie. Myślę, że to, czego nauczyłem się podczas trenowania z Jurajskimi Rycerzami, bardzo mi w tym pomogło i cieszy mnie, że potrafię to wykorzystać w meczach jako junior.

Jak oceniasz to spotkanie w wykonaniu całej drużyny?

– Dzisiejszy mecz zagraliśmy dość dobrze, bardzo pewnie rozpoczynaliśmy każdego seta i potrafiliśmy zdobyć bezpieczną przewagę, którą utrzymywaliśmy do końca. Dużą rolę odegrała dzisiaj nasza bardzo dobra zagrywka i pewny atak, z którym rywale sobie nie radzili i mogliśmy dzięki temu odskoczyć na kilka oczek. Niestety trochę gorzej radziliśmy sobie w przyjęciu i obronie, przez co straciliśmy kilka punktów. Będziemy nad tym mocno pracować na treningach, aby w następnych meczach zagrać już lepiej w tych elementach.

Jakie są cele drużyny na ten sezon?

– Naszym celem na ten sezon na pewno będzie co najmniej powtórzenie wyników z zeszłego, lecz myślę, że będziemy bardzo ciężko pracować nad tym, aby pokazać się z jeszcze lepszej strony i osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Ja sam na pewno będę się starał w jak największym stopniu rozwinąć swoje umiejętności i ciężko pracować, aby móc to wykorzystać w meczach i pomóc drużynie grać jak najlepiej.

Skład drużyny na mecz z SV MOSiR Zabrze:

1. Dominik Wędraszek

2. Jan Kubański (libero)

6. Jakub Gemborys

7. Bartosz Głąbek

9. Kuba Nowakowski

10. Igor Słowik

11. Wojciech Kapłon

12. Klaudiusz Głowacki (kapitan)

15. Konrad Błaszczuk

17. Patryk Sobczyk

19. Eryk Dziechciarek (libero)

Trenerzy: Tomasz Jurczyk i Piotr Głąbek

Patrycja Bargieł – Biuro prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!