Lider nie do złamania

Utworzono: 2.02.2020

 

Mimo starań i niezłego poziomu sportowego Aluron Virtu CMC Zawiercie przegrał na wyjeździe z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa 0:3. Gospodarze zagrali kapitalne spotkanie i wrócili dzięki temu na pozycję lidera PlusLigi.

W związku z limitem obcokrajowców Mark Lebedew nie mógł wystawić takiego samego składu, jak na wygrany mecz ze Spor Toto Ankara. Taichiro Kogę zastąpił więc Krzysztof Andrzejewski, a Pietera Verheesa, który wylądował za bandami, Marcin Kania. Do stanu 8:8 gra toczyła się punkt za punkt, wtedy jednak gospodarze odskoczyli przy potężnych zagrywkach Bartosza Kwolka. To właśnie bardzo trudne serwisy oraz świetna gra w obronie warszawian nadały ton przebiegowi tego seta, bo VERVA stopniowo powiększała przewagę po kolejnych skutecznych kontrach i wygrała 25:20.

Na początku drugiej partii ekipa Andrei Anastasiego już na samym starcie zyskała 2-3 punkty zapasu i później przez długi czas broniła jej, skutecznie grając przy własnym przyjęciu. Mimo dobrej gry Jurajskich Rycerzy gospodarze nie dawali się złamać, przez co odrabianie strat przychodziło z ogromnym trudem. W efekcie, mimo prawie 60% skuteczności gości w ataku, 25:21 wygrała VERVA.

Na początku trzeciej partii siatkarzom Aluron Virtu CMC udało się wreszcie mocniej zapunktować przy własnej zagrywce i dzięki temu uciekli rywalom na trzy punkty. Nie trwało to jednak długo, bo warszawianie szybko odnaleźli rytm gry z dwóch pierwszych setów, odrobili straty, a następnie przy zagrywkach Antoine’a Brizarda objęli prowadzenie 15:10 i w zasadzie losy meczu były rozstrzygnięte. Choć żółto-zieloni do końca próbowali odrobić straty, przegrali do 19. MVP został wybrany Kevin Tillie.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:20, 25:21, 25:19)

Skład: Dosanjh, Malinowski, Ferreira, Penczew, Kania, Czarnowski, Andrzejewski (L) oraz Bociek, Waliński, Lipiński

Statystyki

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!