Malina zostaje w Jurajskiej Armii!

Utworzono: 22.05.2020

 

Mateusz Malinowski nadal Jurajskim Rycerzem! Atakujący przedłużył kontrakt o dwa lata.

– To bardzo dobry zawodnik, obdarzony silnym atakiem i piorunującym serwisem. Zwłaszcza regularność jego zagrywki może robić wrażenie na przeciwnikach – chwali Malinowskiego trener Dominik Kwapisiewicz, który pracuje z nim w Zawierciu od dwóch lat. – Lubi trenować, lubi podnosić swoje umiejętności, ale by wydobyć z Mateusza najlepsze, trzeba go trochę poznać, by móc dotrzeć do niego we właściwy sposób tłumaczy drugi trener Aluron Virtu CMC.

Mateusz Malinowski trafił do Zawiercia w 2018 roku ze Stoczni Szczecin. Od razu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, choć w trakcie sezonu trener Mark Lebedew dawał też szanse Grzegorzowi Boćkowi. Podobnie było w kolejnych rozgrywkach, kiedy obaj atakujący ponownie dzielili czas gry i dobrze się uzupełniali.

Malinowski pochodzi z Piły i jest wychowankiem tamtejszego Jokera, z którym w 2009 roku zdobył mistrzostwo Polski juniorów, a w kolejnych latach dołożył srebro i brąz tej imprezy, po czym przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Został tam zmiennikiem Michała Łaski, wtedy jednego z najlepszych atakujących na świecie. W barwach ekipy ze Śląska Malina zdobył srebro klubowych mistrzostw świata, brąz Ligi Mistrzów i dwukrotnie brąz PlusLigi. W 2015 roku zmienił klub na Cuprum Lubin, gdzie występował przez dwa kolejne sezony. Następnie trafił do Szczecina, a stamtąd po roku do Zawiercia. Sezon 2020/2021 będzie więc już trzecim w barwach Aluron Virtu CMC.

– Od dwóch lat w pełni się tutaj realizuję i dużo czasu spędzam na boisku – tłumaczy powody decyzji Malinowski. – Również wizja zespołu, który tu powstanie, dużej stabilności i przemyślanych decyzji. Na pewno też kibice i otoczenie klubu, które jest w Zawierciu, a w pewnym względzie też sprawy osobiste, gdzie nie potrzebuję zmian. Moja narzeczona ma tutaj dobrą pracę, oboje się tu realizujemy, dlatego warto było zostać – dodaje atakujący.

– Bardzo się cieszę, że Mateusz postanowił kontynuować przygodę z naszym klubem – przyznaje prezes Kryspin Baran. – Wierzę, że błyskawiczny rozwój jego kariery, który nastąpił po dołączeniu do naszej drużyny, będzie kontynuowany w przyszłym sezonie, dzięki czemu Mateusz dostarczy Vitalowi Heynenowi kolejnych argumentów, by za rok dostać w końcu szansę w reprezentacji Polski – kończy Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Mateusz Malinowski
Urodzony: 06.05.1992 r. w Pile
Pozycja: atakujący
Wzrost: 197 cm
Zasięg w ataku: 349 cm
Zasięg w bloku: 319 cm

Kariera seniorska:

 • Joker Rodło Piła (2010-2011)
 • Jastrzębski Węgiel (2011-2015)
 • Cuprum Lubin (2015–2017)
 • Espadon/Stocznia Szczecin (2017–2018)
 • Aluron Virtu CMC Zawiercie (2018– )

Sukcesy:

 • Klubowe mistrzostwa świata
  • srebro (2011)
 • Liga Mistrzów
  • brąz (2014)
 • Mistrzostwa Polski
  • brąz (2013, 2014)

Mateuszu, cieszymy się, że zostajesz z nami!

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!