Mistrz minimalnie lepszy

Utworzono: 9.11.2019

 

Jurajscy Rycerze ponieśli pierwszą porażkę w sezonie. W kipiącym emocjami i niezwykle wyrównanym hicie PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zachowała więcej zimnej krwi w końcówkach setów i wygrała 3:1.

W wyjściowym składzie pojawił się Pieter Verhees, dla którego był to debiut w ekipie Jurajskich Rycerzy. Po raz pierwszy w tym sezonie Mark Lebedew zdecydował się też na grę na dwóch libero. Takie ustawienie przyniosło znakomity efekt, bo od samego początku Aluron Virtu CMC przejął kontrolę nad grą. W samej końcówce gospodarze rzucili się w pogoń, obronili kilka piłek setowych, ale w decydującym momencie skuteczną żabką popisał się Marcin Waliński.

Druga partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Grupa Azoty ZAKSA zaczęła uciekać przy zagrywkach Kamila Semeniuka, który w poprzednim secie zmienił Simone Parodiego i pozostał na boisku. Jurajscy Rycerze rzucili się do pogoni dzięki potężnym bombom z pola serwisowego wprowadzonego zadaniowo Mateusza Malinowskiego, ale wystarczyło to tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki do wyniku 22:25.

W trzeciej partii atomowe serwisy włączył wreszcie mylący się wcześniej Alex Ferreira. Z kolei po stronie rywali ponownie za linią 9 metra szalał Semen, którego zagrywki pozwoliły Grupie Azoty ZAKSIE wyrównać na 15:15. W decydującej fazie seta wydawało się, że to Rycerze przechylą szalę na swoją korzyść. Niestety, nie wykorzystali dwóch piłek setowych, a gospodarze zakończyli partię punktowym blokiem na Verheesie.

Gorąca atmosfera meczu nie stygła nawet na chwilę i już od pierwszych piłek czwartej partii znowu mieliśmy w Kędzierzynie-Koźlu wielkie emocje, które dodatkowo podgrzewały kłótnie gospodarzy z sędziami. Aluron Virtu CMC długo utrzymywał niewielką, dwupunktową przewagę, ale dwa asy Arpada Barotiego pozwoliły rywalom wyjść na prowadzenie, którego już nie oddali. To właśnie węgierski atakujący potężnym zbiciem zakończył mecz.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (23:25, 25:22, 27:25, 25:23)

Skład: Masný, Bociek, Waliński, Ferreira, Kania, Verhees, Andrzejewski (L), Koga (L) oraz Malinowski, Penczew, Dosanjh

Statystyki

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!