Młodzicy wygrywają bez straty seta

Utworzono: 29.10.2019

 

W sobotę 26 października w Częstochowie młodzi siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie rozegrali już trzeci, przedostatni turniej w ramach drugiego etapu mistrzostw Śląska młodzików. Podopieczni trenerów Jacka Sitarka i Macieja Borzęckiego odnieśli zwycięstwa 2:0 z drużynami Hemarpol Norwid Częstochowa I (25:19, 25:22) oraz Hemarpol Norwid Częstochowa II (25:9, 25:15).

Młodzi Jurajscy Rycerze na start turnieju spotkali się z drugą drużyną Hemarpol Norwid Częstochowa. Do meczu podeszli skoncentrowani i pewni siebie. Dobrze spisywali się w każdym siatkarskim elemencie, szczególnie w zagrywce, co pozwoliło na wysokie zwycięstwa w obydwu setach.

Drugi przeciwnik, Hemarpol Norwid Częstochowa I, był zdecydowanie bardziej wymagający. Zdobywanie punktów nie przychodziło już tak łatwo, gra naszej drużyny falowała, widoczne było rozluźnienie po pierwszym, bardzo pewnym zwycięstwie, jednak w kluczowych momentach obu partii to młodzi Jurajscy Rycerze prezentowali się lepiej i ostatecznie wygrali bez straty seta.

Drużyna Aluron Virtu CMC Zawiercie plasuje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli swojej grupy. Po sześciu rozegranych meczach ma na swoim koncie cztery zwycięstwa i dwie porażki. Teraz młodych siatkarzy czeka chwila przerwy, do gry powrócą 16 listopada i rozegrają ostatni, tym razem domowy turniej drugiego etapu mistrzostw Śląska, podczas którego zmierzą się z MOSM Tychy (czwarte miejsce w tabeli ze stratą seta do naszej drużyny) oraz Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel (obecny lider tabeli). Miejsce oraz godzina rozgrywek będą znane już wkrótce.

Skład drużyny Aluron Virtu CMC Zawiercie na turniej w Częstochowie:

22. Wiktor Wnuk

23. Szymon Bednarczyk

24. Wojciech Banaś (kapitan)

25. Dawid Duda

27. Damian Molik

29. Miłosz Kotela (libero)

30. Kacper Bucki (libero)

31. Kamil Urbańczyk

32. Szymon Kocjan

33. Dominik Żurek

34. Milan Niepsuj

35. Mateusz Wilczyński

Trenerzy: Jacek Sitarek i Maciej Borzęcki

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!