Osiołek wciąż Jurajskim Rycerzem!

Utworzono: 25.06.2020

 

Krzysztof Andrzejewski zostaje w Jurajskiej Armii! Dla doświadczonego libero sezon 2020/2021 będzie już czwartym w żółto-zielonych barwach.

– Osiołek, mimo kilku już wiosen na karku, nadal cieszy się grą i treningiem. Choć ciężko było mu wywalczyć sobie na dłużej miejsce w składzie, to nigdy się nie poddał, ciężko pracował. Niejeden zawodnik w takiej sytuacji złożyłby broń, stwierdziłby, że nie da rady, ale nie Krzysiu – chwali etos pracy Andrzejewskiego Dominik Kwapisiewicz, drugi trener Aluron Virtu CMC. – Jest walczakiem, zaciska zęby, walczy o swoje i chciałby nadal pokazywać, na co go stać, a potrafi grać w siatkówkę i może naszemu zespołowi dać jakość. Poza tym z charakteru to żartowniś, dowcipniś. Myślę, że jest lubiany przez kolegów i cieszę się, że z nami zostaje – dodaje trener Kwapisiewicz, dla którego będzie to już czwarty rok wspólnej pracy z Osiołkiem.

Krzysiek Andrzejewski urodził się w Olsztynie i jest wychowankiem tamtejszego AZS-u. Uczestniczył w treningach pierwszej drużyny, ale występował w meczach rezerw klubu, które grały na przemian w II oraz I lidze (na zapleczu rozgrywek pod zmienionymi nazwami w Szczytnie oraz w Mławie). W międzyczasie, w trakcie sezonu 2003/2004, został wypożyczony do Resovii Rzeszów i pomógł drużynie awansować do Polskiej Ligi Siatkówki. Po latach występów na zapleczu w 2008 roku dostał szansę w pierwszym zespole Akademików obok wicemistrzów świata, Pawła Zagumnego, Grzegorza Szymańskiego czy Wojciecha Grzyba. AZS awansował do finału Pucharu Polski, a Osiołek został wybrany najlepszym broniącym turnieju finałowego w Kielcach. Po dwóch latach gry w Olsztynie przeniósł się na rok do Bydgoszczy, skąd trafił do Stali AZS PWSZ Nysa. W pierwszym sezonie w tym klubie Andrzejewski po raz drugi w karierze wygrał I ligę, ale mimo tego, wskutek zamknięcia PlusLigi, nysanie nie awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na zapleczu Osiołek spędził ostatecznie sześć lat, z czego cztery ostatnie w Ślepsku Suwałki. W 2017 roku grał w pamiętnym finale, który nasz klub wygrał z ekipą z województwa podlaskiego dopiero po pięciu meczach. Krzysiek pokazał się jednak z na tyle dobrej strony, że otrzymał ofertę dołączenia do drużyny przygotowującej się do debiutanckiego sezonu w PlusLidze. W Armii 2.0 będzie jedynym siatkarzem oprócz Grzegorza Boćka, który pamięta pierwszy rok gry Jurajskich Rycerzy wśród krajowej elity.

– Jest to klub poukładany od A do Z, taki, w którym chce się grać i nie trzeba się martwić o nic poza siatkówką, więc naturalne było to, że chciałem zostać w Zawierciu – stwierdza Andrzejewski. – W porównaniu z pierwszym sezonem klubu w PlusLidze zostało nas tylko dwóch. Czy Zawiercie stało się dla mnie drugim domem? Na pewno, jeśli przebywa się w jednym mieście cztery lata, to jest to drugi dom, a może nawet pierwszy. Poznałem tu wielu ludzi, mam tu wielu przyjaciół i czuję się tu dobrze – przyznaje Osiołek.

– Krzysiek to przykład profesjonalisty, który daje z siebie wszystko niezależnie od pozycji w drużynie. W ostatnich trzech latach musiał walczyć o miejsce w składzie z Taichirō Kogą i na pewno nie grał tyle, ile by chciał. Mimo tego nigdy nie mogliśmy narzekać na jego zaangażowanie – mówi prezes Kryspin Baran. – Teraz czeka go nowe otwarcie i jestem przekonany, że zrobi wszystko, by przekonać do swoich umiejętności trenera Igora Kolakovicia, a to gwarantuje nam wysoki poziom na każdym treningu – dodaje Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Krzysztof Andrzejewski
Urodzony: 26.01.1983 r. w Olsztynie
Pozycja: libero
Wzrost: 180 cm
Zasięg w ataku: 315 cm
Zasięg w bloku: 300 cm

Kariera seniorska:

 • AZS UWM II Olsztyn (2001–2002)
 • AZS UWM WSPol Szczytno (2002–2003)
 • AZS UWM II Olsztyn (2003)
 • Resovia Rzeszów (2003–2004)
 • AZS UWM II Olsztyn (2004–2005)
 • Zawkrze AZS UWM Mława (2005–2006)
 • SPS Zduńska Wola (2006–2007)
 • Energetyk Jaworzno (2007–2008)
 • AZS UWM Olsztyn (2008–2010)
 • Delecta Bydgoszcz (2010–2011)
 • Stal AZS PWSZ Nysa (2011–2013)
 • Ślepsk Suwałki (2013–2017)
 • Aluron Virtu CMC Zawiercie (2017– )

Sukcesy:

 • Puchar Polski
  • finał (2009)
 • I liga
  • zwycięstwo (2004, 2012)

Nagrody indywidualne:

 • Najlepszy broniący turnieju finałowego Pucharu Polski (2009)

Krzysiu, cieszymy się, że zostajesz z nami!

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!