Pierwsza porażka Juniorów

Utworzono: 28.11.2019

 

W środę 27 listopada w hali I LO w Zawierciu Juniorzy Aluron Virtu CMC Zawiercie rozegrali ostatnie domowe spotkanie w tym roku kalendarzowym. Młodzi Jurajscy Rycerze zmierzyli się z UKS Jedynką Jaworzno i ponieśli porażkę 1:3 (25:17, 24:26, 20:25, 22:25), przerywając tym samym passę czterech meczów bez porażki.

Juniorzy Aluron Virtu CMC dobrze otworzyli spotkanie. W pierwszej partii zagrywali pewnie, popełniali mało błędów w przyjęciu i w ataku, co przełożyło się na zwycięstwo 25:17. W drugim secie przeciwnicy od początku narzucili swój rytm gry, znacznie poprawili przyjęcie, przez co wzrosła ich skuteczność w ataku i mimo zaciętej walki ze strony Jurajskich Rycerzy set zakończył się na przewagi wynikiem 24:26 na korzyść przeciwnika. W secie trzecim i czwartym UKS Jedynka Jaworzno grała zdecydowanie lepiej w każdym elemencie siatkówki. Podopieczni trenerów Tomasza Jurczyka i Piotra Głąbka nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki, nie potrafili sforsować skutecznego bloku przyjezdnych, popełniali dużo błędów w obronie i, mimo prowadzenia w początkowych etapach setów, nie byli w stanie utrzymać przewagi, przez co przegrali trzecią partię 20:25, a czwartą 22:25, ponosząc pierwszą porażkę w tym sezonie.

Mimo przegranego meczu Juniorzy Aluron Virtu CMC Zawiercie pozostają na pierwszym miejscu w tabeli swojej grupy. W pięciu meczach odnieśli cztery zwycięstwa, gromadząc na koncie dwanaście oczek, i prowadzą z przewagą trzech punktów nad swoim najbliższym przeciwnikiem, drużyną GKS GieKSa Katowice.

Ostatni mecz fazy zasadniczej mistrzostw Śląska Juniorzy rozegrają 4 grudnia o godzinie 17:00 w SP54 w Katowicach.

Skład drużyny Aluron Virtu CMC Zawiercie na mecz z UKS Jedynka Jaworzno

1. Jan Kubański (libero)

2. Eryk Dziechciarek (libero)

4. Patryk Sobczyk

5. Wojciech Kapłon

6. Igor Musialski

7. Bartosz Głąbek

10. Igor Słowik

11. Kuba Nowakowski

12. Klaudiusz Głowacki (kapitan)

15. Dominik Wędraszek

17. Konrad Błaszczuk

19. Jakub Gemborys

Trenerzy: Tomasz Jurczyk, Piotr Głąbek

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!