Pół miliona miejskiej dotacji dla Jurajskich Rycerzy

Utworzono: 5.02.2020

 

Miasto Zawiercie przyznało Aluron Virtu CMC Zawiercie 500 tysięcy złotych dotacji na rok 2020. Zadaniem, jakie nasz klub realizuje, jest promocja miasta poprzez występy w PlusLidze.

Klub wnioskował o 700 tysięcy złotych. Przyznana kwota jest o 300 tysięcy wyższa niż w roku 2019 i zgodna z deklaracjami Prezydenta Łukasza Konarskiego, jakie składał podczas wcześniejszych rozmów z Zarządem klubu. – Dwustronne zaangażowanie, słowność i przewidywalność to świetna baza do rozwijania współpracy z Samorządem. Za to bardzo dziękuję – mówi Prezes Zarządu Kryspin Baran.

Aluron Virtu CMC nie tylko zapewnia mieszkańcom Zawiercia możliwość uczestniczenia w widowiskach sportowych na najwyższym krajowym poziomie, a dzieciom i młodzieży rozwój fizyczny poprzez treningi w ramach prowadzonej przez klub Akademii Siatkówki oraz grup młodzieżowych. Promuje także miasto w Polsce (wartość medialna marki Zawiercie osiągnięta dzięki występom w sezonie 2018/2019 PlusLigi wyniosła 8,63 miliona złotych), jak i za granicą, dzięki występom w rozgrywkach Pucharu Challenge (przykładowo wyjazdowy mecz z Hebarem Pazardżik był transmitowany przez dostępny na terenie całej Bułgarii program drugi telewizji publicznej BNT 2).

Choć otrzymana dotacja pomoże w sprawnym i profesjonalnym działaniu klubu, to nie można zapominać, że potrzeby są znacznie większe, bo kwota nadal jest najniższą w PlusLidze i niższą, niż otrzymuje od miast wiele klubów I ligi. – Mam nadzieję, że wraz z dalszym rozwojem miasta dojdziemy do przeznaczania na sport 1% budżetu. Wówczas dotacje dla wszystkich zawierciańskich klubów zapewne osiągną poziom praktykowany w innych miastach – dodaje prezes Kryspin Baran.

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!