Szybkie zwycięstwo Trefla

Utworzono: 11.03.2020

Trefl Gdańsk pokonał Aluron Virtu CMC 3:0 w meczu 25. kolejki PlusLigi, rozgrywanym bez udziału publiczności. Gospodarze zagrali świetnie na zagrywce i nie pozostawili Jurajskim Rycerzom złudzeń.

Szybciej w nietypowych warunkach odnalazły się Gdańskie Lwy, które dzięki niezwykle skutecznej grze w ataku objęły szybko prowadzenie 9:5 i zmusiły Dominika Kwapisiewicza do wzięcia pierwszego czasu. Po nim gra Jurajskich Rycerzy na moment poprawiła się przy zagrywkach Marcina Walińskiego, ale Trefl szybko odzyskał znaczną przewagę. Gdańszczanie świetnie radzili sobie w polu serwisowym, posłali aż 5 asów przy zaledwie jednym błędzie i w efekcie wygrali do 18.

Drugiego seta od punktu zaczęli żółto-zieloni, ale kolejne 5 zdobyli ich rywale. Gracze Trefla nadal byli bardzo skuteczni na zagrywce, a kończąc ataki po swym przyjęciu nie pozwalali naszym siatkarzom na złapanie kontaktu, jednocześnie stopniowo powiększając przewagę. Dopiero pod koniec Rycerze zdołali nieco zbliżyć się do rywali, ale straty były zbyt duże.

Na początku trzeciego seta gra Aluron Virtu CMC w końcu zaskoczyła przy zagrywkach Mateusza Malinowskiego. Niestety, dobra passa trwała tylko przez kilka wymian, bo za moment gospodarze wrócili do swojej bardzo dobrej gry i znowu uzyskali wysoką przewagę. Żółto-zieloni dogonili przeciwników dzięki serii punktów przy zagrywkach Patryka Czarnowskiego, ale po chwili kolejne trudne serwisy Trefla sprawiły, że gospodarze odjechali w końcówce i zapewnili sobie zwycięstwo. MVP został wybrany Paweł Halaba.

Trefl Gdańsk – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

Skład: Lipiński, Malinowski, Waliński, Penczew, Czarnowski, Gawryszewski, Koga (L) oraz Bociek, Andrzejewski (L), Ferreira