To nie był nasz dzień

Utworzono: 7.02.2020

 

Aluron Virtu CMC Zawiercie przegrał 0:3 z GKS-em Katowice w meczu 24. kolejki PlusLigi. Goście w kluczowych momentach wszystkich trzech setów pokazali dużą klasę i wybili Jurajskim Rycerzom z głów myśli o zwycięstwie.

Mark Lebedew postanowił posłać do boju dokładnie taki sam skład jak w Warszawie. Goście od początku świetnie czuli się w polu serwisowym i dzięki potężnym zagrywkom momentalnie przejęli kontrolę nad grą. Prowadzili już nawet 7 punktami, a choć w końcówce Jurajscy Rycerze rzucili się do odrabiania strat, to wystarczyło to jedynie do zmniejszenia rozmiarów porażki do wyniku 22:25.

W trakcie drugiego seta Mark Lebedew postanowił sięgnąć po zmiany. Po raz pierwszy w Jurajskiej Twierdzy na boisku pojawił się Piotr Lipiński, a po chwili na libero pokazał się Taichiro Koga. Aluron Virtu CMC w tym ustawieniu dogonił przeciwników na zaledwie punkt, ale po chwili GKS znowu powiększył przewagę dzięki znakomitym zagrywkom Wiktora Musiała. W szarpanej końcówce ostatnia akcja należała do gości.

Niekorzystny wynik nie złamał woli walki Rycerzy, w trzecią partię weszli z wiarą w odwrócenie losów spotkania i objęli prowadzenie 8:5. Niestety, były to miłe złego początki, bo przy zagrywkach Rafała Szymury zrobiło się… 13:8 dla katowiczan. Zawiercianie próbowali jeszcze gonić wynik, ale po pełnym obejściu Szymura posłał trzy asy na 22:16 i definitywnie pogrzebał nadzieje na tie-break, a po ostatnim gwizdku odebrał nagrodę MVP.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – GKS Katowice 0:3 (22:25, 22:25, 19:25)

Skład: Dosanjh, Malinowski, Ferreira, Penczew, Czarnowski, Kania, Andrzejewski (L) oraz Lipiński, Koga (L), Waliński, Gawryszewski, Swodczyk

Statystyki

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!