Udany rewanż radomian

Utworzono: 1.12.2019

 

Cerrad Enea Czarni Radom pokonali Aluron Virtu CMC 3:1 w meczu 8. kolejki PlusLigi. Tym samym Wojskowi zrewanżowali się Jurajskim Rycerzom za przegrane ćwierćfinały fazy play-off w poprzednim sezonie.

Choć mecz rozpoczął się od asa Marcina Walińskiego, to goście szybko odskoczyli na kilka punktów i przez długi czas wydawało się, że to ustawi przebieg partii. Jurajscy Rycerze nie złożyli jednak broni i od stanu 16:20 zdobyli 4 punkty z rzędu! Po chwili punktową zagrywką popisał się jednak Karol Butryn i tym razem Cerrad Enea Czarni dowieźli tak wypracowaną dwupunktową przewagę do końca.

Druga partia przebiegała podobnie do pierwszej z tą różnicą, że tym razem radomianie nieco później odjechali na trzy punkty. Aluron Virtu CMC nie mógł wstrzelić się zagrywką i miał przez to problemy z odrobieniem strat. Ostatecznie goście wygrali wysoko do 19.

Trzeciego seta gospodarze rozpoczęli z Bartkiem Gawryszewskim w wyjściowym składzie. To właśnie jego trudne zagrywki i świetny blok Mateusza Malinowskiego pozwoliły po wyrównanym początku objąć dwupunktowe prowadzenie. Jurajscy Rycerze w końcu zaczęli częściej podbijać ataki rywali i wygrywać przedłużone akcje. As kapitalnie grającego Karola Butryna pozwolił przeciwnikom zbliżyć się na punkt, ale po chwili błąd popełnił wprowadzony zadaniowo Michał Filip, dzięki czemu żółto-zieloni znowu odskoczyli i ostatecznie zwyciężyli 25:21.

Gospodarze w pierwszych akcjach kolejnej partii szli za ciosem, ale seria punktowa Cerrad Enea Czarnych przy zagrywce Karola Butryna pozwoliła im objąć prowadzenie 7:4. Kolejny punkt przewagi uzyskali dzięki kontrowersyjnej decyzji arbitra, który odgwizdał Marcinowi Walińskiemu podwójne odbicie. Świetnie grający goście nie dali już sobie wyrwać kontroli nad meczem. MVP został Karol Butryn.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25)

Skład: Masný, Malinowski, Ferreira, Waliński, Kania, Verhees, Andrzejewski (L), Koga (L) oraz Ferens, Dosanjh, Gawryszewski

Statystyki

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!