Z Paryża do Zawiercia. Macedoński rozgrywający Jurajskim Rycerzem!

Utworzono: 20.05.2020

 

Reprezentant Macedonii Północnej, rozgrywający Ǵorǵi Ǵorǵiew, został nowym Jurajskim Rycerzem. Były siatkarz Paris Volley podpisał roczny kontrakt.

– Choć to stosunkowo młody rozgrywający, to ma już wiele międzynarodowego doświadczenia – chwali Macedończyka trener Igor Kolaković. – To bardzo pracowity i oddany drużynie gracz, który bardzo wiele wniesie do rywalizacji w zespole – dodaje szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy.

Ǵorǵiew zaczynał seniorską karierę już jako 17-latek w bułgarskim klubie Marek Junion-Iwkoni Dupnica. Zdobył z nim czterokrotnie mistrzostwo Bułgarii i trzy razy występował w fazie grupowe Ligi Mistrzów.

Jako nastolatek debiutował też w reprezentacji Macedonii Północnej, w której już wcześniej występował jego starszy brat, Nikola. Z kadrą Ǵorǵi zdobył trzykrotnie srebro i raz brąz Ligi Europejskiej, a w 2019 roku wywalczył historyczny awans na mistrzostwa Europy.

W 2015 roku Ǵorǵi przeniósł się do ligi tureckiej, do ekipy Maliye Piyango Ankara. Występował w niej przez trzy lata, w ostatnim sezonie docierając do półfinału Pucharu Challenge, w którym turecki klub po dramatycznym Złotym Secie uległ późniejszemu zwycięzcy, ekipie Bunge Rawenna.

W 2018 roku Ǵorǵiew trafił do Paris Volley. Postanowił zostać w Paryżu mimo karnej degradacji i po roku wraz z klubem wrócił do Ligue A. W momencie przerwania sezonu 2019/2020 paryżanie czekali na występ w Final Four Pucharu Francji i walczyli o ligowe play-offy, tracąc na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej zaledwie punkt do 6. miejsca. Wielu ekspertów wskazywało, że tak dobra postawa beniaminka to w dużej mierze właśnie zasługa Ǵorǵiewa.

Teraz Ǵorǵi postanowił podążyć śladami Taichirō Kogi i również przenieść się z Paryża do Zawiercia.

– Słyszałem mnóstwo dobrych rzeczy o klubie, jego organizacji i ambicjach – tłumaczy powody decyzji o dołączeniu do Aluron Virtu CMC Ǵorǵiew. – Poza tym chciałem grać w PlusLidze, jednej z najmocniejszych lig na świecie. Są tutaj wspaniali kibice i wysoki poziom, chcę poczuć to na własnej skórze – dodaje reprezentant Macedonii.

– Proponując, by Ǵorǵi dołączył do naszego zespołu, zależało nam nie tylko na konkurencji na pozycji rozgrywającego, ale też na wzajemnym uzupełnianiu się – mówi prezes Kryspin Baran. – Ǵorǵi to bardzo ambitny zawodnik. Jestem pewien szczególnego zaangażowania, ponieważ w styczniu poprowadzi swoją reprezentację w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Fakt, że wybrał Zawiercie, mając oferty z rynku włoskiego, zawdzięczamy też zapewne pozytywnej rekomendacji jego brata – zaznacza Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Ǵorǵi Ǵorǵiew
Urodzony: 22.05.1992 r. w Strumicy (Macedonia Północna)
Pozycja: rozgrywający
Wzrost: 197 cm
Zasięg w ataku: 341 cm
Zasięg w bloku: 321 cm

Kariera seniorska:

 • Marek Junion-Iwkoni Dupnica (2009–2015)
 • Maliye Piyango SK Ankara (2015–2018)
 • Paris Volley (2018–2020)
 • Aluron Virtu CMC Zawiercie (2020– )

Sukcesy:

 • Puchar Challenge
  • półfinał (2018)
 • Liga Europejska
  • srebro (2015, 2016, 2017)
  • brąz (2014)
 • Mistrzostwa Bułgarii
  • złoto (2012, 2013, 2014, 2015)
 • Puchar Bułgarii
  • zwycięstwo (2013)

Ǵorǵi, witamy w Jurajskiej Armii!

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!