Zwycięstwo w kapitalnym stylu!

Utworzono: 29.01.2020

 

Aluron Virtu CMC Zawiercie rozgromił Spor Toto Ankara 3:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Challenge. Goście zdobyli zaledwie 43 małe punkty, a całe spotkanie wraz z przerwami trwało raptem godzinę i 17 minut.

W składzie meczowym z powodu choroby zabrakło Grzegorza Boćka. Jurajscy Rycerze rozpoczęli spotkanie z ogromną energią, już w pierwszych akcjach posyłając dwa asy (Niko Penczew i Alex Ferreira) oraz trzykrotnie blokując rywali. Dzięki temu nabrali rozpędu i sukcesywnie powiększali przewagę, kończąc aż 70% piłek rozgrywanych przez Arasha Dosanjha, dzięki czemu rozgromili rywali do 13.

Drugą partię goście rozpoczęli znacznie lepiej, ale pozwoliło im to na toczenie wyrównanej walki tylko do stanu 7:7, kiedy pierwszą rakietę zza 9 metra posłał Mateusz Malinowski i… zrobiło się zaraz 13:7. Kolejna seria punktów dla Aluron Virtu CMC miała miejsce przy serwisach Niko Penczewa i w efekcie Spor Toto zostało pokonane jeszcze wyżej niż w pierwszym secie, bo aż 25:11!

W trzeciej partii goście w końcu zdołali przed dłuższy czas dorównać Rycerzom. Przy stanie 14:13 Mark Lebedew wpuścił na zagrywkę Piotra Lipińskiego, dla którego był to debiut w barwach Aluron Virtu CMC. Dwa trudne serwisy doświadczonego rozgrywającego przełożyły się na dwa punktowe bloki i od tego momentu gospodarze zaczęli odjeżdżać. Rywale zerwali się jeszcze do walki przy zagrywkach Leozinho, ale to wystarczyło tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki w trzecim secie do wyniku 25:19. Kibice wybrali na MVP Alexa Ferreirę.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Spor Toto Ankara 3:0 (25:13, 25:11, 25:19)

Skład: Dosanjh, Malinowski, Ferreira, Penczew, Verhees, Czarnowski, Koga (L) oraz Lipiński

Statystyki

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!