Dominik Depowski: Piłka nożna w cieniu siatkówki

Utworzono: 29.07.2020

 

Nasz nowy przyjmujący, Dominik Depowski, zdradził w rozmowie, jak podoba mu się na Jurze i dlaczego woli siatkówkę od piłki nożnej.

Czy miałeś już okazję zwiedzić Jurę?

Tak, miałem możliwość zwiedzania Jury, niestety jeszcze nie w tym roku. Odwiedziłem ją rok temu, bardzo mi się tu spodobało. Zamki i ciekawa okolica zrobiły na mnie duże wrażenie. Jestem pewny, że w tym roku to powtórzę. Na razie jeszcze nie mam żadnych planów, póki co trenujemy w tygodniu, więc na tym się koncentruję. Jeżeli znajdzie się czas wolny w weekend, to na pewno z tej okazji skorzystam i gdzieś się wybiorę.

Cieszysz się, że znowu możesz trenować w jednej drużynie z Marcinem Kanią?

Z Marcinem znamy się już z czasów juniorskich, gdzie graliśmy razem w AKS Resovia. Bardzo dobrze mi się z nim trenuje, dogadujemy się świetnie, więc nie narzekam na tę współpracę.

Co zadecydowało, że wybrałeś grę w siatkówkę?

Powiem szczerze, przypadek. Pamiętam, że podczas lekcji przyszedł do nas trener i poprosił, aby wstali wszyscy chłopcy. Wziął nas na korytarz i poinformował, że prowadzi zajęcia gry w siatkówkę. Na początku uczęszczałem tam bardziej hobbistycznie, natomiast później przerodziło się to w moją pasje. Zdarzały się wzloty i upadki, ponieważ jednocześnie uczęszczałem na treningi piłki nożnej. Wahałem się, którą dyscyplinę wybrać, ale ostatecznie zdecydowałem, że w siatkówce będzie mi najlepiej, ze względu na moje warunki.

Wspominasz o zainteresowaniu piłką nożną, czy został ci po tym jakiś sentyment?

Pewnie, że tak. Zdarza mi się oglądać spotkania piłki nożnej, szczególnie ligi angielską czy hiszpańską. Jeżeli nasza reprezentacja rozgrywa mecz, to też zasiadam przed odbiornikiem. W wakacje, gdy mam wolną chwilę, lubię pograć w piłkę ze znajomymi.

Rozmawiała Sandra Przygodzińska, Biuro Prasowe Aluron CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!