Dwa zwycięstwa i… koniec

Utworzono: 26.07.2020

Na fazie grupowej zakończyli udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki Jurajscy Rycerze. Dwa zwycięstwa w trzech meczach nie wystarczyły do awansu do turnieju finałowego w Gdańsku.

W pierwszym meczu nasza drużyna, występująca w tych rozgrywkach pod nazwą Aluron CMC Warta Zawiercie, zmierzyła się z MKS-em Będzin. Spotkanie było bardzo zacięte i pełne przedłużonych wymian. Pełniący rolę trenera Dominik Kwapisiewicz mocno rotował składem, wykorzystując nielimitowaną liczbę zmian. Końcówka pierwszej partii należała wyraźnie do żółto-zielonych, w drugim rywale doprowadzili do gry na przewagi i zachowali więcej zimnej krwi, co nie było łatwe w upalnych warunkach, jakie panowały w Krakowie. O zwycięstwie decydował więc tie-break, a w nim od początki dominowali Jurajscy Rycerze. MVP został wybrany kapitan plażowej drużyny, Jędrzej Brożyniak, który skorzystał z okazji do ponownego reprezentowania naszego klubu po kilku latach przerwy.

W drugim spotkaniu Aluron CMC Warta zmierzyła się z Jastrzębskim Węglem. Siatkarze ze Śląska z Kubą Popiwczakiem na czele prezentowali się w Krakowie znakomicie i postawili poprzeczkę bardzo wysoko, a w naszym zespole z powodu urazu boisko musiał opuścić Jenio, kapitan i najlepszy siatkarz spotkania z będzinianami. Co prawda, po porażce w pierwszym secie 20:25, wrócił do gry na początku drugiej partii, ale ani to, ani różne rozwiązania taktyczne próbowane przez Dominika Kwapisiewicza, nie pomogły zatrzymać rozpędzonych jastrzębian, którzy wygrali ponownie takim samym wynikiem.

Oznaczało to, że do awansu do turnieju finałowego potrzebne będzie nie tylko zwycięstwo nad Stalą Nysa, ale też wygrana pewnego udziału w gdańskim finale Jastrzębskiego Węgla z MKS-em Będzin, bo oba kluby ograły wcześniej nysan w dwóch setach. Spełniony został tylko pierwszy warunek, Jurajscy Rycerze pewnie ograli Stal do 18 i 21, a MVP został wybrany Grzegorz Bociek. Jastrzębianie po gładko wygranej pierwszej partii 25:16, co zagwarantowało im zwycięstwo w grupie, w dwóch kolejnych ulegli MKS-owi i tym samym to te dwie ekipy pojadą do Gdańska.

Skład Aluron CMC Warty Zawiercie na turniej w Krakowie: Gjorgji Gjorgjiew, Adrian Sdebel, Jędrzej Brożyniak (K), Patryk Niemiec, Dominik Depowski, Piotr Janiak, Grzegorz Bociek, Adam Parcej

Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Będzin 2:1 (25:19, 25:27, 15:10)

MVP: Jędrzej Brożyniak

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:0 (25:20, 25:20)

Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa 2:0 (25:18, 25:21)

MVP: Grzegorz Bociek