Facundo Conte: Potwierdziliśmy to, co wiedzieliśmy

Utworzono: 22.11.2021

 

Facundo Conte w starciu z Jastrzębskim Węglem zdobył 21 punktów i zostały wybrany najbardziej wartościowym graczem meczu. Jak Argentyńczyk skomentował zwycięstwo na terenie mistrza Polski?

Wiele osób mówiło, że to spotkanie będzie dla nas pierwszym prawdziwym sprawdzianem, który pokaże, co możemy osiągnąć w tym sezonie. Jaką ocenę wystawiłbyś naszej drużynie?

Dla mnie to nie był test, a po prostu mecz, który wygraliśmy i to jest najważniejsze. Jastrzębski Węgiel to z pewnością jeden z najlepszych zespołów w PlusLidze. Cieszę się, że zagraliśmy dobrze i choć możemy grać jeszcze lepiej, to jestem bardzo zadowolony z naszego występu. Sezon jest długi, ale dwa punkty w starciu z tak silnym rywalem są bardzo cenne. Wiedzieliśmy, że nas na to stać, ale dobrze, że potrafiliśmy to potwierdzić na boisku i bardzo się z tego cieszę.

Uważasz, że środkowy fragment trzeciego seta był decydujący? Przegrywaliście pięcioma punktami, ale walczyliście do końca i pokazaliście, że jesteście w stanie dogonić rywali.

Tak, to był prawdopodobnie przełomowy moment meczu, ale myślę, że najlepszy był pierwszy set. Graliśmy niesamowitą siatkówkę. Później oni też weszli na swój poziom. Myślę, że to było bardzo dobre spotkanie i show dla kibiców, a my wywozimy dwa punkty. Musimy dalej pracować, by kontynuować dobrą grę.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Aluron CMC Warta Zawiercie