Grzegorz Bociek: Ciężko po takiej przerwie grać równo

Utworzono: 18.11.2020

 

Po 15 wygranych setach z rzędu w naszym zespole przyszło małe zachwianie formy. Po przegranej z Treflem Gdańsk nastąpiła kolejna porażka, tym razem ze Stalą Nysa. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszym kapitanem Grzegorzem Boćkiem, który „na gorąco” podsumował wtorkowe spotkanie.

– To był twój pierwszy mecz w szóstce w tym sezonie. Zaczęło się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Niestety zgaśliście w trakcie spotkania.

– No, gdzieś przyszła ta niemoc. Nysa zaczęła grać fajną siatkówkę, a my zaczęliśmy gubić się w tym wszystkim. Dużo niedokładności z naszej strony, dużo błędów i Stal to wykorzystała.

– Początek sezonu był świetny, później przyszła ta przerwa. Po meczu w Warszawie wydawało się, że wszystko jest w porządku i nie odbiła się ona na naszej grze. Po dłuższym czasie od powrotu do treningów zdaje się, że jednak przyszła jakaś weryfikacja.

– Mieliśmy tę przerwę i teraz będzie nam trudno dojść do tego punktu formy, w którym już byliśmy. Ciężko po takiej przerwie grać równo. W meczach z Treflem i Stalą – jak widać – nie graliśmy swojej siatkówki. Brakuje nam przede wszystkim dokładności. Dajmy sobie troszkę czasu. Mamy dużo spotkań i nie róbmy też z tego dużej tragedii. Jedziemy do przodu.

To co może cieszyć – jeśli w takiej sytuacji może coś cieszyć – to fakt, że w momencie, gdy przeciwnik prowadzi, ma na swoim koncie dwa sety i w kolejnym ma sporą przewagę, to wy walczycie do końca. Daliście radę wyrównać, ale w końcówce znowu górą była Stal Nysa.

– To fakt, walczyliśmy do końca i cieszy na pewno fakt, że nie poddaliśmy się. Tak jak mówiłem wcześniej, jest sporo niedokładności i nad tym trzeba będzie popracować. Nie ma na to jednak zbyt dużo czasu, bo gramy co trzy dni mecze. Może też potrzebny jest odpoczynek. Nie wiem, ciężko mi teraz powiedzieć. Mam nadzieję, że trener wyjdzie z jakimś fajnym pomysłem. Ważne, żebyśmy teraz trzymali się razem. Mamy za sobą ciężki okres i ważne, że wszyscy są zdrowi w takim stopniu, że możemy wszyscy wspólnie trenować.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!