Michał Żurek: Mam nadzieję, że z tego sezonu wyciągnę wnioski i będę lepszym zawodnikiem

Utworzono: 3.06.2021

 

W kolejnym sezonie w naszych barwach w dalszym ciągu będziemy oglądać Michała Żurka. Dla naszego libero będzie to już drugi rok w Zawierciu.

Za Tobą pierwszy rok gry w Zawierciu? Jak odnalazłeś się w nowym zespole? Jak oceniasz organizację klubu?

Odnalazłem się dobrze. Początek miałem trudny, ale wynikało to z jakichś różnych problemów, które miałem. Natomiast to bardzo dobry klub, będę go chwalił, bo to młody klub, ale cały czas wysyła taki pozytywny sygnał w Polskę. Mam mnóstwo kolegów w kadrze, mnóstwo kolegów w dobrych klubach, rozmawiam z nimi na ten temat i wszyscy potwierdzają, że dochodzą ich słuchy, że to dobrze zorganizowany klub, w którym dba się, aby zawodnik czuł się dobrze. O płatnościach nie będę mówić, bo wiadomo, jak to tutaj wygląda. Wszyscy są zadowoleni i nie ma co tego komentować. Natomiast sprawy, które są ważne dla siatkarza, dbanie o niuanse, dbanie o zdrowie sprawiają, że można skupić się na siatkówce i grać.

W kolejnym sezonie będziesz nadal występować w naszych barwach. Z jakim nastawieniem będziesz czekać na ten sezon?

Ja jestem tego typu gościem, że nie za bardzo mnie motywują albo cieszą rewelacyjne rzeczy. Trochę jestem takim gościem, że lubi dostać po dziobie i dopiero z tego wychodzi, motywuje się, jest bardziej waleczny, bardziej myśli o tych rzeczach. Myślę i mam nadzieję, że z tego sezonu – a nie był on bardzo udany – wyciągnę wnioski i będę lepszym zawodnikiem i takim libero, jakim chcę być.

Rozmawiał: Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Aluron CMC Warta Zawiercie