Miłosz Zniszczoł: Przed taką publicznością zawsze jest presja, ale to akurat pozytywne

Utworzono: 15.10.2021

 

Jednym z Jurajskich Rycerzy, którzy dobrze znają GKS Katowice, jest Miłosz Zniszczoł. Nasz środkowy jeszcze w zeszłym sezonie występował w barwach śląskiego klubu.

Miłosz, to będzie spotkanie z klubem, który znasz dobrze i drużyną, której aż tak dobrze nie znasz. W GKS-ie dużo zmieniło się od poprzedniego sezonu. Na pewno nie zmieniła się pozycja atakującego i to jest zawodnik, o którym po ostatniej kolejce mówi się bardzo dużo, czyli Kuba Jarosz. Po tych dwóch latach wspólnych treningów wiesz, jak go zatrzymać?

To raz, że wiem, jak go zatrzymać, ale czy to się uda, to zobaczymy. Kuba jest już tyle lat w tej lidze i gra na takim poziomie, że myślę, że czy ja czy ostatnio Rzeszów doskonale wiemy, jak atakuje. A on i tak sobie z tych piłek radził i uciekał przed blokiem. Zobaczymy, nie chcę składać jakichś deklaracji, ale myślę, że możemy spróbować go zatrzymać.

Drużyna mocno się zmieniła, ale pozostał ten sam sztab szkoleniowy. Czy wiedza o tym, jak przygotowują taktykę na mecze, pomaga? Zwłaszcza środkowemu, bo to waszym podstawowym zadaniem w bloku jest czytanie gry.

Faktycznie znam sztab. Myślę, że oni znają też mnie i będą próbowali coś tam wymyślić, żeby mnie zaskoczyć. Tam jest jeszcze kilku zawodników. Nie możemy patrzeć tylko na Kubę Jarosza. Szymański bardzo dobrze sobie radzi, środkowi również całkiem całkiem. Nie możemy się skupić tylko na jednym zawodniku. Z drugiej strony, jeśli my zagramy dobrze, myślę, że nie powinniśmy mieć tak dużych problemów.

Za nami świetny początek sezonu, najlepszy w Zawierciu od 8 lat. Dwa zwycięstwa z kompletem punktów. To wywiera jakąś dodatkową presję, czy bardziej was to napędza, że udało się tak dobrze wejść w sezon?

To jest raz, że dobrze weszliśmy w sezon. Dwa, myślę, że wszyscy zawodnicy czują, że to nie jest szczyt naszej gry i stać nas na więcej. Dobrze, że jest komplet punktów, ale czy jest dodatkowa presja? Przed taką publicznością zawsze jest presja. Nogi i ręce drżą, gdy słyszy się taki doping, ale to akurat jest pozytywne.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Aluron CMC Warta Zawiercie