Piotr Orczyk: W końcu mogłem cieszyć się siatkówką i graniem

Utworzono: 1.05.2021

 

Jurajscy Rycerze miniony sezon rozpoczęli naprawdę dobrze, a spory udział miał w tym m.in. Piotrek Orczyk, który był jednym z liderów drużyny. Przyjmujący miał okazję w końcu pokazać swoje umiejętności polskim kibicom i wykorzystał tę szansę. Jak podsumowuje ten sezon?

Sezon rozpoczął się naprawdę fajnie, ale skończył trochę mniej ciekawie. Jakbyś go podsumował?

Dobrze weszliśmy w sezon i wydawało się, że naprawdę możemy dużo osiągnąć. Tworzyliśmy zgraną drużynę, natomiast potem ta forma gdzieś nam uciekła i przydarzyło nam się parę potknięć, które raczej przydarzyć się nie powinny. Ostatecznie kończymy na tym ósmym miejscu, szkoda tego złotego seta, porażki i siódmej lokaty. Aczkolwiek wydaje mi się, że biorąc pod uwagę cały sezon i to, jak prezentowaliśmy się na przestrzeni tych wszystkich miesięcy, to właśnie siódma pozycja byłaby takim adekwatnym miejscem.

Indywidualnie jak oceniasz ten sezon? Wreszcie miałeś okazję trochę bardziej pokazać się polskim kibicom.

Indywidualnie bardzo cieszę się, że trener postawił na mnie i dał mi wiele szans. W końcu mogłem cieszyć się tą siatkówką i graniem. Jestem bardzo wdzięczny jemu i klubowi za to, że dali mi szansę i faktycznie w jakiś sposób ją wykorzystałem i spędziłem na boisku naprawdę dużo czasu. Pod tym względem myślę, że jest to jakiś udany okres dla mnie. Liczyłem na lepszy rezultat drużyny, ale liczę, że w następnym sezonie pokażemy więcej i będzie to wyglądało jeszcze lepiej.

Który moment tego sezonu zapamiętasz najbardziej?

Myślę, że początek sezonu. Wejście w sezon było naprawdę „z grubej rury”. Nie tylko wygrywaliśmy, ale także graliśmy dobrą siatkówkę, którą bardzo dobrze się oglądało. Myślę, że z czasem nam to umknęło, ale ten początek zapamiętam jako naprawdę fajny okres.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Aluron CMC Warta Zawiercie