Plan przygotowań przed sezonem 2023/2024

Utworzono: 24.07.2023

 

Aluron CMC Warta Zawiercie przygotowania do sezonu 2023/2024 rozpocznie 14 sierpnia. Pierwsze treningi w hali zaplanowane są jednak od drugiego tygodnia.

Wszystko dlatego, że od 17 do 20 sierpnia odbędzie się kolejna edycja turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, czyli siatkówki czwórek na piasku, która w tym roku odbędzie się w Gdańsku. Pierwsze dwa dni przygotowań będą więc poświęcone na pracę na siłowni oraz treningi na boisku do siatkówki plażowej, a następnie w środę Jurajscy Rycerze w okrojonym składzie bez reprezentantów przeniosą się nad morze.

– Normalnie przygotowania trwają troszeczkę krócej, ale z racji tego, że gramy na plaży, to i one zaczynają się tydzień wcześniej. Po turnieju plażowym zespół będzie miał jeszcze 2-3 dni wolnego i po nich ruszamy z przygotowaniami do sezonu – tłumaczy trener Michał Winiarski.

Po czterech tygodniach właściwych treningów w hali rozegramy pierwsze spotkanie kontrolne – 16 września zmierzymy się w Krzeszowicach w meczu charytatywnym z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Następnie 20 września nasz zespół wyjedzie na pięciodniowe zgrupowanie do Centrum Szkolenia Olimpijskiego i Paraolimpijskiego w Kienbaum pod Berlinem, gdzie dwukrotnie zagramy z prowadzoną przez Michała Winiarskiego reprezentacją Niemiec, która będzie przygotowywać się tam do kwalifikacji olimpijskich.

– Będę miał okazję zobaczyć i nasz zespół, i kadrę. Przy okazji będę chciał zagrać mecze kontrolne. Dla reprezentacji bardzo ważne, bo jedziemy na kwalifikacje, natomiast dla drużyny klubowej również owocne, bo będzie to granie z zespołem, który będzie aktualnie na innym etapie przygotowań. To jest też taki wyjazd, który ma na celu budowanie grupy i lepsze poznanie się – dodaje trener Winiarski.

Po powrocie do Polski naszą drużynę czekają kolejno turnieje w Lubinie (29-30 września), Toruniu (4-5 października), Nysie (7-8 października) i jako ostatni sprawdzian przed startem PlusLigi TAURON Giganci Siatkówki w Twardogórze (14-15 października). Pierwszy mecz ligowy jest wstępnie zaplanowany na 21 października na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Harmonogram przygotowań Aluron CMC Warty Zawiercie przed sezonem 2023/2024:

  • 14 sierpnia (poniedziałek) – początek przygotowań
  • 17-20 sierpnia (czwartek-niedziela) – PreZero Grand Prix w Gdańsku
  • 16 września (sobota) – mecz towarzyski w Krzeszowicach z Exact Systems Norwidem Częstochowa
  • 20-24 września (środa-niedziela) – zgrupowanie w Kienbaum, dwa sparingi z reprezentacją Niemiec
  • 29-30 września (piątek-sobota) – turniej w Lubinie
  • 4-5 października (środa-czwartek) – turniej w Toruniu
  • 7-8 października (sobota-niedziela) – turniej w Nysie
  • 14-15 października (sobota-niedziela) – TAURON Giganci Siatkówki w Twardogórze

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Aluron CMC Warta Zawiercie