Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Sezon kończymy w Zawierciu

8 kwi 2021 | 00:00

Przed Jurajskimi Rycerzami ostatni mecz sezonu 2020/2021. Po raz pierwszy w historii startów w PlusLidze finałowe spotkanie zostanie rozegrane w Zawierciu. Stawką – siódme miejsce na koniec rozgrywek. Aby je zająć, Aluron CMC musi wygrać mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki, a następnie zwyciężyć w Złotym Secie.

Kolejno w Radomiu, Jastrzębiu-Zdroju i Gdańsku kończyli swoje pierwsze trzy sezony w PlusLidze zawiercianie. Rok temu było to jednak zakończenie niespodziewane, bo rozgrywki zostały nagle przerwane z powodu rozprzestrzeniających się przypadków koronawirusa. Tym razem, po raz pierwszy, ostatni mecz sezonu zostanie rozegrany w Jurajskiej Twierdzy. Niestety – pustej, bo ostatnie mecze z publicznością odbyły się jeszcze w październiku.

– Brakuje nam gry przed kibicami. Miejmy nadzieję, że następne sezony będą lepsze pod tym względem i nie będziemy musieli grać przed kartonowymi podobiznami – przyznaje libero Aluron CMC, Krzysztof Andrzejewski, nawiązując do kilkuset makiet fanów z Jurajskiej Armii, które ozdabiają puste trybuny zawierciańskiej hali.

W pierwszym meczu o 7. miejsce, który rozegraliśmy w Wielki Piątek w Suwałkach, Ślepsk Malow wygrał 3:1, a aż pięciu graczy ekipy z Suwałk zdobyło dwucyfrową liczbę punktów. Oznacza to, że Aluron CMC Warta musi wygrać w rewanżu, by myśleć o zakończeniu sezonu w górnej połówce tabeli. W przypadku zwycięstwa gospodarzy, rozegrany zostanie Złoty Set do 15 punktów.

– Ten ostatni mecz ułożył się tak jak i cały sezon. Na dobrym poziomie zagraliśmy tylko jednego seta, później to była walka, ale taka szarpana. Zabrakło po trochu wszystkiego – przyjęcia, wystawy, ataku, zagrywki, obrony – ocenił wyjazdowe spotkanie kapitan Jurajskich Rycerzy, Grzegorz Bociek.

Drugie spotkanie o 7. miejsce Aluron CMC Warta Zawiercie – Ślepsk Malow Suwałki rozpocznie się w czwartek, 8 kwietnia, o godzinie 20:30. Transmisja w Polsacie Sport oraz na ipla.tv, a niecałe pół godziny wcześniej po raz ostatni w tym sezonie zapraszamy na #PreBattle, czyli wstęp do meczu transmitowany na żywo na klubowym Facebooku, YouTubie i Twitterze.