Trzeci komplet z PGE Skrą

Utworzono: 1.03.2020

 

Aluron Virtu CMC pokonał PGE Skrę 3:1 w meczu 22. kolejki PlusLigi. Bełchatowianie po raz trzeci gościli w Zawierciu i po raz trzeci opuszczają je bez punktów.

Dwa asy Mateusza Malinowskiego rozpoczęły mecz i od razu dały gospodarzom minimalną przewagę, a Jurajscy Rycerze grali niezwykle skutecznie w ataku. Dzięki temu dwa punkty różnicy utrzymywały się aż do stanu 23:21, a wtedy Malina… dołożył kolejne dwa asy i zakończył nimi seta!

Druga partia zaczęła się od równej gry, ale przy stanie 7:7 seria punktów PGE Skry pozwoliła rywalom uciec. Bełchatowianie zaczęli sprawiać ogromne problemy przyjmującym Aluron Virtu CMC i stopniowo powiększali przewagę, która wynosiła już nawet 7 punktów. Przy setbolach dla gości w pole serwisowe poszedł Malinowski i znowu prezentował się kapitalnie, ale pozwoliło to tylko zmniejszyć rozmiary porażki do 20:25.

Po pięciominutowej przerwie Rycerze utrzymali dobry rytm gry złapany pod koniec poprzedniej partii. Gra przez długi czas toczyła się punkt za punkt, ale w połowie seta gospodarze zaczęli odjeżdżać dzięki kapitalnej postawie w obronie i znowu znakomitej skuteczności w ataku. Ostatni punkt zdobył Patryk Czarnowski, wykorzystując kontrę po kolejnej świetnej zagrywce Maliny.

Czwarty set to już popis żółto-zielonych. Jurajscy Rycerze rozpoczęli go od prowadzenia 3:0 i nie oddali już do samego końca. Kilkukrotnie zdobywali punkty seriami, a ostatnią akcją meczu był autowy atak Milada Ebadipoura. MVP został wybrany grający na antybiotyku Marcin Waliński, który skończył 16 z 23 ataków!

Aluron Virtu CMC Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14)

Skład: Lipiński, Malinowski, Waliński, Penczew, Czarnowski, Gawryszewski, Koga (L) oraz Bociek, Ferens, Andrzejewski (L), Kania

Statystyki

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Aluron CMC Warta Zawiercie