Wracamy do gry!

Utworzono: 12.09.2020

 

Dokładnie pół roku i dwa dni czekali Jurajscy Rycerze na powrót do rywalizacji w PlusLidze. W meczu zamykającym 1. kolejkę (nie licząc przełożonego spotkania Asseco Resovii z Treflem) Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie Jastrzębski Węgiel.

Po raz ostatni nasza drużyna miała okazję walczyć o ligowe punkty 11 marca w Gdańsku. Jak się później okazało, starcie z Treflem było ostatnim w całym sezonie 2019/2020 PlusLigi, bo już kilkanaście godzin po jego zakończeniu zapadła decyzja o zawieszeniu rozgrywek.

Pierwszym rywalem po tak długiej przerwie będzie Jastrzębski Węgiel. W porównaniu z ekipą, która przyjechała do Jurajskiej Twierdzy w lutym tego roku, zaszło kilka zmian personalnych. Zespół spod czeskiej granicy opuścili między innymi Dawid Konarski, Julien Lyneel, Christian Fromm, Graham Vigras czy… Dominik Depowski, który od tego sezonu zamienił pomarańczowe barwy na żółto-zielone. W zamian jastrzębianie pozyskali Rafała Szymurę, Łukasza Wiśniewskiego, marokańskiego atakującego Mohammeda Al Hachdadiego, francuskiego przyjmującego Yacine’a Louatiego czy fińskiego rozgrywającego Eemiego Tervaporttiego, który ma być konkurencją dla wracającego do formy po operacji barku Lukasa Kampy.

– Rzeczywiście były tam rotacje i na pozycji przyjmującego, i drugi rozgrywający bardzo ładnie się pokazał w Bełchatowie, ma ogromne doświadczenie. Doszedł tam również Łukasz Wiśniewski na środku, jest Jurij Gładyr, więc mają dobrych, doświadczonych zawodników. Jednak to pierwszy mecz ligowy, tak że jeszcze zbyt wcześnie, żeby się wypowiadać o sile tego zespołu – ocenia ostrożnie Patryk Czarnowski, który zna rywali jak mało kto, bo w Jastrzębiu grał łącznie aż przez 6 lat.

Wspomniane wcześnie lutowe spotkanie było dla Jurajskich Rycerzy przełomowym, bo po ośmiu nieudanych próbach w końcu pokonali Jastrzębski Węgiel, choć przegrywali już 0:2, a rywale zaledwie kilka dni wcześniej ograli wielki Zenit Kazań. Nasi siatkarze powtórzyli pięciosetowe zwycięstwo nad jastrzębianami również w okresie przygotowawczym do tego sezonu, w spotkaniu o 3. miejsce turnieju w Bełchatowie.

– Nie traktowałbym tego meczu jako wykładnię. Był to turniej towarzyski, byliśmy na różnych etapach przygotowań i wiadomo, że my bardziej skupiliśmy się na swoim zespole i przełożeniu tego, co robiliśmy na treningach, na warunki meczowe, bez analizy przeciwnika. Tutaj na pewno będziemy dużo lepiej przygotowani do tego spotkania – zastrzega Czarnowski.

Na tydzień przed startem ligi Jastrzębski Węgiel wziął udział w turnieju o Superpuchar Mistrzów Polski. W półfinale nasi najbliżsi rywale ulegli 0:3 (27, 23, 26) ekipie z Bełchatowa. Na ten mecz trener Luke Reynolds desygnował następujący skład: Kampa, Fornal, Wiśniewski, Bucki, Szymura, Gładyr, Popiwczak (L)

Spotkanie Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel rozpocznie się w niedzielę 13 września o 20:30. Transmisja w Polsacie Sport.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!