Zasady pracy mediów w sezonie 2020/2021

Utworzono: 7.09.2020

 

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi w nadchodzącym sezonie PlusLigi zasady pracy mediów podczas meczów domowych Aluron CMC Warty Zawiercie ulegną znaczącym zmianom w stosunku do poprzednich rozgrywek.

W związku z wprowadzeniem tzw. „strefy 0” wokół band boiska miejsca dla prasy zostały przesunięte z płyty do wydzielonej przestrzeni na pierwszym piętrze hali (za szybą przy wejściu na górną trybunę), a ich liczba została ograniczona. By wykorzystać ją optymalnie, klub postanowił nie wydawać akredytacji stałych. W wyjątkowych sytuacjach (np. fotoreporterzy agencyjni) prosimy o kontakt na adres e-mail media@aluroncmc.pl. Wnioski o akredytacje jednorazowe można będzie składać od północy 3 dni przed terminem meczu do godziny 15:00 dnia poprzedzającego mecz, a w przypadku meczów rozgrywanych w niedziele (tak jak spotkanie 1. kolejki z Jastrzębskim Węglem) od środy od północy do godziny 15:00 w piątek. Decyzje dotyczące przyznania akredytacji będą wydawane niezwłocznie po zamknięciu procesu akredytacyjnego.

Poza momentem zajmowania miejsca siedzącego w wydzielonej strefie obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa przez cały czas przebywania na terenie hali, ze szczególnym uwzględnieniem momentu przeprowadzania rozmów w mixed-zonie.

Fotoreporterzy, wzorem poprzedniego sezonu, nie będą mieli przypisanych miejsc siedzących, a wydzielona dla nich przestrzeń robocza z dostępem do prądu i sieci wi-fi będzie się znajdowała na parterze po lewej stronie od holu głównego. W związku z wprowadzeniem „strefy 0” ograniczona zostanie możliwość poruszania się wokół boiska. Fotoreporterzy podczas przemieszczania się po terenie hali mają obowiązek zakrywania nosa i ust przez cały czas. Liczba przyznawanych akredytacji dla fotoreporterów również ulegnie ograniczeniu zgodnie z wytycznymi Polskiej Ligi Siatkówki.

Poniżej publikujemy pełną treść regulaminu, którego akceptacja będzie każdorazowo warunkiem złożenia wniosku akredytacyjnego.

Zasady ogólne

 1. Wnioski o akredytacje jednorazowe na mecze domowe Aluron CMC Warty Zawiercie w rozgrywkach PlusLigi i Pucharu Polski składa się za pośrednictwem systemu Accredito.com. Akredytacje przyznawane są nieodpłatnie.
 2. W związku z ograniczoną liczbą miejsc pracy dla mediów wynikającą z obostrzeń epidemiologicznych w sezonie 2020/2021 akredytacje stałe na mecze domowe Aluron CMC Warty Zawiercie w rozgrywkach PlusLigi i Pucharu Polski nie będą wydawane.
 3. Wnioski o akredytacje jednorazowe można składać od północy 3 dni przed terminem meczu do godziny 15:00 dnia poprzedzającego mecz, a w przypadku meczów rozgrywanych w niedziele od środy od północy do godziny 15:00 w piątek.
 4. Klub Aluron CMC Warta Zawiercie zastrzega sobie prawo do odmowy przyznania, a także cofnięcia już przyznanej akredytacji bez podania przyczyny.
 5. Miejsca siedzące przysługują jedynie akredytowanym dziennikarzom. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Dla fotoreporterów i operatorów zostanie przygotowana dedykowana przestrzeń na terenie hali.
 6. Akredytacje można odebrać w dniu meczu w wyznaczonym miejscu w hali od godziny do 5 minut przed meczem.
 7. Osoba akredytowana przy odbiorze musi przedstawić legitymację prasową lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość.
 8. Osoba akredytowana na terenie hali ma obowiązek przemieszczać się z akredytacją umieszczoną w widocznym miejscu oraz okazać ją na każde wezwanie przedstawiciela służb porządkowych i informacyjnych lub pracownika klubu.
 9. Wyłączne prawa do nagrywania wideo w trakcie meczu ma Telewizja Polsat. Wszelkie pytania i wnioski w tej sprawie należy kierować bezpośrednio do właściciela praw.
 10. Pomeczowe rozmowy w formie wideo muszą być nagrywane w mixed-zonie na tle ścianki sponsorskiej.

Zasady bezpieczeństwa

 1. Przy wejściu do hali każdy z przedstawicieli mediów musi poddać się badaniu temperatury ciała przy użyciu termomemtru bezdotykowego. Osoby z temperaturą wyższą niż 37,8 stopnia nie będą mogły wejść na teren hali.
 2. W trakcie pobytu w hali każdy przedstawiciel mediów ma obowiązek zakrywania nosa i ust przez cały czas z wyjątkiem okresu, gdy zajmuje przypisane miejsce siedzące. Dotyczy to zwłaszcza pracy przy drużynach w mixed zonie oraz fotoreporterów. Brak pracy z zasłoniętymi ustami i nosem będzie skutkował odebraniem akredytacji i opuszczeniem obiektu przez danego przedstawiciela mediów.
 3. Po meczu rozmowy dozwolone są tylko w wyznaczonej mixed-zonie, do której będą doprowadzone wytypowane osoby (co najmniej dwie z każdej drużyny, w tym MVP).
  Przedstawiciele mediów mają obowiązek zachować dystans minimum 2 metrów od siatkarzy i członków sztabów szkoleniowych – np. przy pomocy mikrofonów na statywach czy wysięgników.
 4. Przy niestosowaniu się przez media do przepisów bezpieczeństwa klub Aluron CMC Warta Zawiercie zastrzega sobie prawo do odebrania akredytacji.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Aluron CMC Warta Zawiercie