Zepsuć otwarcie na Podpromiu

Utworzono: 13.10.2020

W 7. kolejce PlusLigi Jurajscy Rycerze zmierzą się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. Dla rywali będzie to dopiero pierwszy mecz domowy w tym sezonie.

Aluron CMC Warta Zawiercie ma do tej pory dobre wspomnienia z rzeszowskiej hali Podpromie. To właśnie tam nasi siatkarze odnieśli pierwsze w historii wyjazdowe zwycięstwo w PlusLidze, pokonując Asseco Resovię 3:2. W składzie byli wówczas Grzegorz Bociek, który został wybrany MVP, oraz Krzysztof Andrzejewski, który w tym meczu wyjątkowo nie grał jako libero, a „normalny” gracz i… zaserwował jedynego asa w plusligowej karierze. Tamto spotkanie pamięta też Dominik Depowski, który zagrał wtedy w podstawowym składzie rzeszowian.

Andrzejewski ma zresztą świetne wspomnienia z Rzeszowa również ze znacznie bardziej odległej przeszłości. Mało kto pamięta, że Osiołek dołączył do Resovii z rezerw olsztyńskiego AZS-u w trakcie sezonu 2003/2004 i wygrał z kolegami I ligę, zapewniając tym samym Pasom powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej po 14 latach przerwy.

W dwóch kolejnych meczach na Podpromiu Jurajscy Rycerze najpierw zabrali do Zawiercia komplet punktów po szybkim zwycięstwie w trzech setach, by w poprzednim sezonie, po bardzo emocjonującym i wyrównanym starciu, przegrać 1:3. Teraz celem jest powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat.

– W każdym meczu chcemy walczyć o trzy punkty, zwłaszcza teraz, gdy po pięciu spotkaniach jesteśmy na pozycji wicelidera i nasza gra prezentuje się dobrze – mówi Marcin Kania, czyli kolejny z naszych siatkarzy z rzeszowską przeszłością. – Spodziewamy się jednak, że będzie to trudny mecz, zwłaszcza że to pierwsze spotkanie Asseco Resovii na ich terenie, więc na pewno będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony – przyznaje środkowy, który występował w młodzieżowych zespołach rzeszowskiego klubu w latach 2012-2015.

W sześciu pierwszych kolejkach Asseco Resovia pauzowała dwukrotnie i to właśnie z tego powodu dopiero teraz będzie mogła zagrać w końcu we własnej hali. Na początek przełożony został mecz z Treflem Gdańsk, a następnie, podobnie jak nasz klub, rzeszowianie nie mogli zagrać w pierwotnym terminie ze Ślepskiem Malow Suwałki. W pierwszym z pozostałych czterech wyjazdowych spotkań wyraźnie ulegli 0:3 Jastrzębskiemu Węglowi, by kolejne trzy, w Katowicach, Radomiu i Nysie, rozstrzygać na swoją korzyść w pięciu setach. Najlepiej punktującym graczem Pasów jest Karol Butryn, który w 18 rozegranych setach zdobył 79 oczek i pod tym względem w całej lidze w klasyfikacji, której liderem jest Mateusz Malinowski (102 punkty), zajmuje 5. miejsce.

Mecz Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie odbędzie się w środę 14 października o 17:30. Transmisja w Polsacie Sport Extra i na ipla.tv, wyjątkowo nie będzie natomiast transmisji w Radiu Zawiercie.