Znamy rywali w Letniej Lidze

Utworzono: 14.06.2020

 

Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin i Stal Nysa będą rywalami Jurajskich Rycerzy w grupie D rozgrywek o Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

Rywalizacja w grupie D ma się odbyć w niedzielę 26 lipca na boiskach kompleksu sportowego Wandy Kraków przy ulicy Bulwarowej 39. Dwie najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się 8 i 9 sierpnia w Gdańsku.

W Letniej Lidze mężczyzn wystąpi 13 drużyn PlusLigi oraz trzy zespoły TAURON 1. Ligi, BKS Visła Bydgoszcz, BBTS Bielsko-Biała oraz Krispol Września. Rywalizacja będzie odbywać się na piasku, ale na zasadach bliższych siatkówce halowej. Boisko będzie miało wymiary 18 x 9 m, jednocześnie będzie mogło na nim przebywać 4 siatkarzy w każdej z ekip (do kadry meczowej można zgłosić ich dwa razy więcej), a mecz będzie toczył się do dwóch wygranych setów, dwa pierwsze do 25 punktów, a tie-break, w razie konieczności, do 15 punktów.

– Cieszę się, że w naszym gronie jest tylu energicznych prezesów, którzy chcą budować nowe rzeczy, a nie tylko czekać na rozwój wypadków – podkreśla Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. cytowany przez oficjalną stronę ligi. – W naszym sporcie kluczowa jest umiejętność gry zespołowej, nasi udziałowcy pokazują, że doskonale rozumieją siatkówkę. Wymyśliliśmy nowy rodzaj promocji ligowej siatkówki i mamy nadzieję, że zostanie on ciepło przyjęty przez kibiców, sponsorów, całe nasze środowisko. Dopinamy już ostatnie szczegóły, w ciągu najbliższych dni ogłosimy bardzo atrakcyjne lokalizacje trzech turniejów, które będą się składały na cykl Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Liczymy na udział kibiców i dobre wyniki oglądalności przed telewizorami – dodaje prezes Zagumny.

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie / PlusLiga.pl

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Aluron CMC Warta Zawiercie